Jak naprawić laptop, który sam się resetuje?

laptop sam się resetujeWłaściciele laptopów stosunkowo często skarżą się, że zaraz po uruchomieniu ich sprzętów pojawia się logo Windows, po chwili jednak laptop zawiesza się. Z sytuacją taką mamy najczęściej do czynienia wówczas, gdy uszkodzeniu ulegają pliki systemowe, to zaś jest często konsekwencją wyłączenia komputera w czasie pracy oraz błędu, który pojawił się na dysku twardym. Innym objawem tego samego problemu jest nieustanne resetowanie się sprzętu podczas ładowania systemu, niejednokrotnie okazuje się przy tym, że restart następuje na tyle szybko, że niewidoczne jest dla nas nawet logo Windows. Po ponownym uruchomieniu z pewnością zostaniemy poproszeni o wybranie opcji szczególnej. Naprawę należy rozpocząć od próby przywrócenia ostatniej znanej dobrej konfiguracji, jeśli zaś rozwiązanie takie nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, warto skorzystać z trybu awaryjnego.

W trybie tym laptop uruchamia się zdecydowanie wolniej, w zdecydowanej większości przypadków już takie posunięcie przyczynia się jednak do tego, że problem znika. Nieco inne jego źródła dają o sobie znać wówczas, gdy laptop resetuje się w trakcie pracy, w tym zwłaszcza podczas uruchamiania zaawansowanych technologicznie aplikacji oraz nowszych gier.

jak naprawić laptopW takim przypadku najczęściej okazuje się, że sprzęt się przegrzewa, naszym najważniejszym zadaniem staje się więc zapewnienie komputerowi prawidłowego obiegu powietrza. Kluczowe znaczenie ma walka z nawykiem zasłaniania otworów wentylacyjnych, nie powinniśmy jednak zapominać i o tym, że laptop nie toleruje wcale każdej powierzchni, na której pracuje. Idealnym rozwiązaniem są te powierzchnie, które nie nagrzewają się zbyt szybko, biurko zawsze będzie więc rozwiązaniem znacznie bardziej pożądanym niż koc. Innym źródłem problemu może okazać się niedostateczna ilość pasty termoprzewodzącej, która jest wykorzystywana do smarowania procesora jeszcze zanim zostanie do niego przyłożony radiator. Zużywanie się pasty jest procesem naturalnym, nakładając ją pamiętajmy jednak, że to nie przesadnie duża jej ilość, ale równomierne smarowanie powinny mieć dla nas kluczowe znaczenie.